Jdi na obsah Jdi na menu
 


www.pmscr.cz

Probační a mediační služba ČR

Probační a mediační služba usiluje o zprostředkování účinného a společensky prospěšného řešení konfliktů spojených s trestnou činností a současně organizuje a zajišťuje efektivní a důstojný výkon alternativních trestů a opatření s důrazem na zájmy poškozených, ochranu komunity a prevenci kriminality.

Probační a mediační služba ČR představuje novou instituci na poli trestní politiky, vychází ze součinnosti dvou profesí – sociální práce a práva, zejména trestního. Vyváženým propojením obou se vytváří nová multi-disciplinární profese v systému trestní justice.

Cíle činnosti PMS

Integrace pachatele – Probační a mediační služba usiluje o začlenění obviněného resp. pachatele do života společnosti bez dalšího porušování zákonů. Integrace je proces, který směřuje k obnovení respektu obviněného k právnímu stavu společnosti, jeho uplatnění a seberealizaci.

Participace poškozeného – Probační a mediační služba se snaží o zapojení poškozeného do „procesu“ vlastního odškodnění, o obnovení jeho pocitu bezpečí, integrity a důvěry ve spravedlnost.

Ochrana společnosti – Probační a mediační služba přispívá k ochraně společnosti účinným řešením konfliktních a rizikových stavů spojených s trestním řízením a efektivním zajištěním realizace uložených alternativních trestů a opatření.

DALŠÍ ODKAZY:

http://www.pmscr.cz  - oficiální stránky Probační a mediační služby ČR

http://spj.cz/  -  SPJ sdružení pro probaci a mediaciv justici

http://www.partnersczech.cz  -  PARTNERS CZECH nezisková organizace spolupracující s PMS v oblasti rozvoje probačních programů a řešení konfliktů

.

Pokud máte zajímavou zkušenost, radu nebo námět  - neváhejte a formou přidání KOMENTÁŘE se podělte s ostatními.

.

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

prosba o pomoc

(Muselík Josef, 27. 10. 2008 17:09)

Dobry den, muj bratr nastoupil vykon trestu v Brně. Celá rodina jsme z Brna, matka je nemocná - klaustrofobie, a důchodce, ja ženaty a male dítě doma. Nemužeme jezdit za bratrem na návštěvy. Přesunuli ho totiž do věznice Oráčov. Bylo by možne nám nějak pomoci aby ho přesunuli blíž k Brnu? Kuřim, Znojmo, Heřmanice atd. Děkuji tel. 720511718 Muselík

kdo mi poradí?

( Bara Betigová, 2. 12. 2007 16:32)

Poznala jsem osobu,co ma problémy. Podala pomocnou ruku do nového života.Zdálo se být vše na nejlepší cestě.Ovšem v cestě stojí 400hodin veřejně prospěšných prací,které není možné zvládnout při výkonu zaměstnání v zahraničí.nyní má pro těchto 400h.zablokované konto a ocitl se bez jakýchkoliv prostředků v zahraničí.Nechci toho človíčka ztratit,ale nevím jak pomoci.plánujeme společnou cestu životem.Prosím pomocte mi. predem moc dekuji Bara.Betigová@seznam.cz

Co to vlastně konkrétně je???

(Pavlas, 22. 12. 2006 0:15)

Když někdo něco vyvede, tak jak mu může PMS konkrétně pomoci? Něco jako "společenská záruka"? Nebo je to něco jiného?