Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jste pro TREST SMRTI - ANKETA

27. 12. 2006

.

TREST SMRTI je absolutním a nevratným trestem. Zamyslete se nad tím, zda patříte k jeho zastáncům, nebo odpůrcům. Až budete mít jasno - přidejte svůj hlas do ANKETY

.

.

.

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

NE

(Alena, 25. 5. 2010 15:26)

Tak za prvé - když pominu justiční omyly nebo zmanipulované procesy - trest má vést k napravení. Jakou nápravu docílíme tím, že dotyčného zabijeme? Bude prost mrtvý - a co? Tím se potrestá jeho rodina, ne dotyčný samotný. Za druhé - opravdu se chceme snížit na úroveň vraha? Opravdu chceme zabít, abychom někoho zdánlivě potrestali? Za třetí - život druhého není něco, o čem máme právo rozhodovat.
Bohužel je pravda, že dnešní věznice možná nejsou výrazným trestem, zřejmě by to chtělo jakousi reformu - například (přinejmenším) by bylo záhodno, aby věznění MUSELI pracovat, aby si na sebe vydělali, ne abychom je sponzorovali... V těch případech, kdybyste navrhli trest smrti například těžkou práci v dolech - ano, to by byly podle mě odpovídající tresty pro těžké zločiny. Vězení, žádná možnost televize, rádia, zábavy, těžká práce. Ale vražda? Nemyslím si...

Re: NE

(Michala, 16. 12. 2011 8:02)

Píšete, že trest má vést k napravení...tak mi vysvětlete, jakou nápravu máme očekávat od doživotně zavřeného vraha..? Píšete, že bude potrestána jeho rodina, ale co rodina oběti, kterou ten vrah zabil? A píšete, že život druhého není něco, o čem máme právo rozhodovat - a ten vrah měl právo rozhodnout, že zabije člověka?

Víte, milá paní, až vám nějakej zmrd zabije někoho blízkého pro naprostou blbost (třeba jen proto, že je bezďák, co momentálně nemá kde bydlet a je mu všechno jedno, vždyť co mu hrozí víc než doživotí z jedné z našich luxusních věznic) budete sem psát úplně jiný příspěvky a nebude vám jedno, že toho grázla živíte ze svých peněz a on je v pohodě, teplu a čistotě a má svá práva a vy zapalujete svíčku za svého zabitého syna, dceru nebo manžela! Trest smrti je v tomto státě nutnost!!!! Chybí tu Damoklův meč!

Ano

(David, 25. 12. 2009 9:15)

Trest smrti byl podle mě zrušen zcela neuváženě. Nejedná se tu o mstu či zatvrzelost. Každý si jistě vzpomene na manžele Stodolovi. Deset přiznaných obětí!!! Je to trest nevratný, ale pro uvedený příklad vícenež vhodný. Doživotní trest pouze zatěžuje daňové poplatníky a navíc má odsouzený naději na propuštění na svobodu. Pokud je (zákon hovoří jasně) stupeň nebezpečnosti mimořádně vysoký, je tento trest oprávněný a já bych s čistým svědomím hlasoval PRO.

Ano i ne

(dana.ma, 10. 9. 2008 9:26)

Při jednoznačně prokázané vraždě rozhodně s trestem smrti souhlasím.Při výskytu jakékoliv pochybnosti nelze takovou exekuci provést.

Když se kácí les, létají třísky

(soudruh, 15. 10. 2007 18:39)

.

Tak vám nějak nevím

(David, 30. 6. 2007 22:43)

když vidím jaké jsou v dnešní době možné i justiční omyly, tak asi pro absolutní trest nejsem.

Pro brutální vrahy absolutní trest

(Michal, 15. 5. 2007 17:51)

Pakliže někdo zavraždí brutálním způsobem několik lidí (např.manželé Stodolovi.) a hodnověrně se to prokáže, nevidím důvod proč trest smrti neudělit. Otázkou je způsob popravy, osobně bych byl pro výkon hrdelního práva oběšením.

Váhání

(Páleník Pavel - Praha, 23. 4. 2007 15:48)

Někde jsem četl, že v USA po zavedení testů na DNA zjistili, že 5 procent odsouzených vrahů na smrt byli popraveni nevinně. Není to děsné???? A není to pádný argument pro zrušení TS?

Pro lidske zrudy trest smrti ANO!!!

(Jaroslav Bara, 13. 2. 2007 23:22)

Muj nazor -prokaze-li se po dukladnem vysetreni,ze konkretni osoba provedla trestny cin ktery je neslucitelny s lidskosti,mel by byt samozrejme takovy
subjekt odsouzen ktrestu smrti,nebot pouze tak je mozne ochranit normalni populaci.Vzijte se prosim do situace, kdy vam nejaky netvor znasilni nebo umuci nekoho blizkeho.Proto si stojim za nazorem ,ze tyto zrudy je treba z lidske spolecnosti odstranit.

Doživotí

(Filip, 7. 2. 2007 1:23)

Trest smrti by měl být zaveden, ale na základě žádosti o milost by si odsouzený mohl požádat o doživotí.

Sadam

(Dana R., 14. 1. 2007 11:14)

Když se dívám na popravu Sadama, tak pro trest smrti ani moc nejsem. Ikdyž jeho činy si to zasluhují - je to nedůstojný trest pro dnešní dobu a společnost.